Gizlilik ve Kullanım Koşulları


A-Gizlilik

http://www.gezginrehberi.com (bu metinde bundan sonraki kullanımlarda site olarak adlandırılacaktır) yeni üye kaydında ve yeni içerik(yazı,resim,video) gönderilerinde site'ye kayıtlı kulanıcı (bu metinde bundan sonraki kullanımlarda üye olarak adlandırılacaktır) 'nın IP adresini gelecekte olası yasal kovuşturmalarda kullanılmak üzere kaydetmektedir.

B-Kullanım Koşulları

Üye'ler site ye gönderdikleri içeriklerin doğruluğundan ve yasal olmasından sorumludurlar. Site, üye'lerin gönderdikleri içeriklerin yanlışlığından veya yasalara aykırı olmasından dolayı her hangi bir sorumluluk kabul etmez. Bu tarz bir ihlal tespiti anında üye'nin gönderdiği içerik yayından kaldırılır.

Telif hakları ve yasalara aykırı bir durumdan kaynaklı bir ihlal durumunda site, bu duruma sebebiyet veren üye'lerin siteye erişimlerini hiçbir gerekçe göstermeden iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda üye'lerin gönderdiği içerikler onaylanarak yayına alınmış olsalar dahi site tarafından herhangi bir zamanda yayından kaldırılabilirler. Bu konularda üye site'den herhangi bir hak veya tazminat talep edemez.

Üye'ler siteye üye oldukları anda belirledikleri şifrelerinin kolay tahmin edilemez ve güvenli olmasından kendileri sorumludurlar. Kullanıcı hatalarıyla şifrelerin 3. şahıslara geçmesinden ve olası sonuçlarından site sorumlu değildir.

Üye'ler ve internet kullanıcıları sitenin işleyişine bilerek zarar verecek kasti saldırılarda bulunamaz. Bu nedenle oluşabilecek sorunların sorumluluğu ilgili üyeye aittir.

Site özel ve tüzel kişilerin fikri mülkiyetlerine önem vermektedir. Bu anlamda üye'lerden de aynı duyarlılığı göstermelerini beklemektedir. Üye'nin gönderdiği içerikler nedeniyle oluşabilecek fikri mülkiyet ihlallerinden, 3. şahısları küçük düşürücü hareketlerden ve yasa ihlallerinden kaynaklı tazminatlar ilgili üye'nin sorumluluğundadır.

C-Fikri mükiyet İhlali

Telif hakkı size ait bir içeriğin başka bir üye tarafından site'ye gönderildi ise;

Aşağıda belirtilen bilgilerinizi iletisim@gezginrehberi.com adresine göndermeniz gerekmektedir.

- Telif hakkı beyanı,
- Adınız
- Soyadınız
- E-mail adresiniz
- ihlalin olduğu sayfanın linki
Başvurunuz ivedilikle incelenecek, uygun bulunması halinde ilgili içerik yayından kaldırılacaktır.

EK-1

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz zamanlarda reklam hizmeti vermek için üçüncü taraf reklam şirketlerini kullanmaktayız. Söz konusu şirketler, bu sitelere ve diğer web sitelerine yaptığınız ziyaretlerden elde ettikleri (adınız, adresiniz, e-posta adresiniz veya telefon numaranız dışındaki) bilgileri ilginizi çekecek ürün ve hizmetlerin reklamını size göstermek için kullanabilir. Bu uygulama hakkında bilgi edinmek için ve söz konusu bilgilerin bu şirketler tarafından kullanılmasını engellemek üzere seçeneklerinizin neler olduğunu öğrenmek isterseniz burayı tıklayın